אורח חיים בריא – מה מאפיין אותו?

0 זמן קריאה 34 צפיות

אורח חיים בריא איננו כזה שמיישמים אותו מספר שבועות או כמה חודשים. אורח חיים בריא הוא עניין שבשגרה, עניין שהופך להיות כחלק מההתנהלות היום יומית. אורח חיים בריא מאפשר לנו לחוש טוב יותר, ובעיקר גם ליהנות מבריאות תקינה יותר. הוא מומלץ בכל גיל וכדאי להוציאו אל הפועל כמה שיותר מוקדם. חשוב לעשות זאת במסגרת המשפחתית הכוללת כדי לחשוף את הילדים הצעירים אל יתרונותיו של אורח חיים זה ואל הדרכים השונים, שהוא כולל במסגרתו.

ספורט ותזונה נכונה

אורח חיים בריא משלב במסגרתו פעילות גופנית וגם תזונה נכונה. תזונה נכונה הינה כזו הכוללת את כל הרכיבים התזונתיים החשובים לגוף, כמו מינרלים, וויטמינים וגם סיבים תזונתיים, שאפשר למצוא בפירות, ירקות, דגנים וגם בקפה מסוג קפה באלאנס. שתיית קפה באלאנס לאחר הארוחה תורמת לתחושת השובע, שאותה יוצרים הסיבים התזונתיים. תחושה של שובע מונעת מאיתנו נשנושים מיותרים ובכך עוזרת לשמור על משקל גוף תקין יותר. ידוע כבר לכול שמשקל עודף מביא איתו לא מעט בעיות בריאותיות, הנחשבות לשכיחות מאד במאה העשרים ואחת. לחץ דם גבוה, שומנים בדם, ערכי סוכר גבוהים ועוד, כל אלה עשויים להיגרם ממזונות עשירים בשומנים ובסוכרים ולפגוע בתפקודו של הגוף. מזונות אלה יכולים להיות נשנושים מתוקים או חטיפים מלוחים, שאנו נוהגים לצרוך מהם לא מעט.

פעילות גופנית מכל סוג שהוא נדרשת גם היא למי שרוצה לאמץ אורח חיים בריא יותר. זו יכולה להיות פעילות כמו שחייה בבריכה, הליכה על הליכון כושר, רכיבה על אופניים, ריצה וגם השתתפות בחוג אירובי. פעילות גופנית עוזרת לחזק את הגוף שלנו, היא עוזרת לשרוף קלוריות וגם עוזרת לפתח סיבולת לב ריאה. כל אלה חשובים מאד והם הכרחיים למי שחשוב לו להיות בריא וגם להרגיש טוב יותר עם עצמו. כדאי להתייעץ עם מאמן כושר, במידה ונרשמים לחדר כושר, ולבנות תכנית אימונים מתאימה, שניתן לשלב במהלך היום יום ולמרות העיסוקים השונים.

חשוב לזכור

אורח חיים בריא איננו מוכרח להיות קיצוני. לא מוכרחים לעסוק בפעילות גופנית בכל יום וגם לא מוכרחים לוותר לגמרי על החטיפים שאוהבים או על הנשנושים הטעימים למיניהם. אפשר לצרוך מהם אך בכמות מוגבלת ומדי פעם ולשלב אותם עם קפה בלאנס. איזון נכון ועקביות הן מילות המפתח והם אלה שיעזרו לכם, בסופו של דבר, להיות הרבה יותר בריאים ולאמץ את אורח החיים הנכון, שמציע לא מעט יתרונות במסגרתו.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
פעילות גופנית וארוחות עשירות וטובות – כי הבריאות הכי חשובה!