בחירת כיריים למטבח

0 זמן קריאה 13 צפיות

תחום הכיריים למטבח כיום מגוון ביותר, וניתן לחלק אותו לשני סוגים עיקריים (בהתאם למקור האנרגיה) : הסוג הראשון הוא כיריים גז, והסוג השני – כיריים חשמליות.

  • כיריים גז – סוג זה של כיריים הוא למעשה אביזר הבישול הישן והמוכר. כאן, החימום והבישול נעשה על גבי מבערי גז שיוצרים להבה פתוחה.
  • כיריים חשמליות – כיריים אלו פועלות על חשמל, כך שהבישול לא נעשה על גבי אש פתוחה, אלא על גבי גופי חימום שיכולים להיות מסוגים שונים. גופי החימום הנפוצים ביותר כיום נקראים רדיאן, הלוגן והיי לייט. הטכנולוגיה החדשה ביותר בתחום נקראת אינדוקציה, והיא מבוססת על השראה מגנטית רבת עוצמה.

מה עדיף

שאלת בחירת כיריים – גז או חשמל, איננה מקבלת תשובה חד משמעית. לכל סוג של כיריים יתרונות וחסרונות, וגם עניין הטעם האישי משחק כאן תפקיד. לא רק זאת, אלא שבכל קטגוריה של כיריים ניתן למצוא סוגים שונים של כיריים שנבדלים אלה מאלה בסגנון העיצוב, בקלות הניקוי, בעמידות ובמחיר.

לכל סוג של כיריים יתרונות שכדאי להכיר, יתרונות שיכולים לסייע בבחירת הכיריים המתאימות ביותר.

למה כיריים גז

 

יתרון גדול של כיריים גז טמון בהיותם מוכרים לכל וקלים לתפעול. השליטה בגובה הלהבה פשוטה, אין צורך ללמוד כיצד להשתמש בטכנולוגית חימום שונה, ויש הטוענים שגם חוויית הבישול שהם נותנות – אין לה תחליף.

דבר נוסף שאי אפשר להתעלם ממנו לגבי סוג זה של כיריים – סוגיית המחיר. מחירן של כיריים אלה אמנם משתנה על פי הדגם, מספר המבערים, שם היצרן וגורמים נוספים, אבל על עובדה אחת אין כל ויכוח. מחירן של כירות הגז זול יותר מזה של מחירי הכיריים החשמליות. לכך אפשר להוסיף גם את ההוזלה הצפויה במחיר הגז לבישול עקב מציאת מאגרי גז בישראל.

 

למה כיריים חשמליות

 

כיריים חשמליות נחשבות למעוצבות יותר, אלגנטיות יותר ומרשימות יותר. חלק מכירות החשמל מבוססות על משטח חלק לגמרי, ללא מבערים בולטים כדוגמת אלה של כירות הגז, עובדה שהופכת אותן לא רק לנאות יותר, אלא גם לקלות מאוד לניקוי.

בין הדגמים של כירות החשמל ניתן למצוא כיריים שנחשבות לבטוחות במיוחד, יותר מדגמי הגז. החיסרון הגדול של כירות החשמל נובע ממחירן הגבוה, במיוחד בדגמים המשוכללים ביותר כגון כירות אינדוקציה.

סוגי כיריים חשמליות

כיריים חשמליות כוללות בתוכן סוגים שונים, שכל אחד מהם מבוסס על טכנולוגיה שונה. כל הדגמים נחשבים לבעלי עיצוב חדשני, והם קלים מאוד לניקוי ולתפעול.

  • רדיאן – סוג זה של כיריים חשמליות נחשב למיושן יחסית. החימום מתבצע באמצעות ספירלה, שמאפשרת פיזור חום אחיד, בניגוד לכירות גז. חלק מהדגמים סובלים מבלאי מואץ.
  • הלוגן – חסרונן של כירות הלוגן טמון בכך שהן אינן מספקות פיזור אחיד של חום לעומת לכירות החשמל האחרות. יתרונן טמון בעמידותן הטובה.
  • היי לייט – זהו סוג הכירה הטוב שבשלושתם. טכנולוגיה זו מספקת חימום מהיר יותר ואחיד יותר והיא לא יקרה באופן משמעותי מהדגמים הישנים.
  • אינדוקציה – הטכנולוגיה החדישה ביותר, המתבססת על השראה מגנטית. מחירה יקר ואיכותה מצוינת.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
לטייל בעולם מהכורסא – תוכניות טיולים