הדברה אורגנית – למה זה חשוב?

1 זמן קריאה 17 צפיות

יותר ויותר אנשים מבינים את הסכנות הטמונות בשימוש בחומרי הדברה כימיים. מדובר בחומרים שמהווים סיכון בריאותי עבור כל בני המשפחה ועבור חיות המחמד שלנו. בנוסף, הם עלולים לחלחל אל מי התהום שלנו ולגרום לבעיות גדולות עוד יותר. בעידן שלנו, כאשר יש חלופות יעילות ביותר לאותם כימיקלים מזיקים, אין ספק שמדובר בסיכון מיותר לחלוטין.

החלופות עליהן אנחנו מדברים, הם כמובן מוצרי ההדברה האורגניים, אשר זוכים לביקוש גובר והולך, לא רק בקרב בעלי אמצעים, אלא בקרב כל מי שמודע לנזקים החמורים שבשימוש בכימיקלים. במאמר זה נעסוק בשיטות ההדברה האורגניות הנפוצות.

שיטות הדברה אורגניות בסיסיות

בעבר, כאשר רצינו להפטר מחרקים, היינו פשוט ניגשים לחנות של מוצרים לבית ולגינה, רוכשים תמהיל של כימיקלים המיועד להשמדת חרקים וגומרים עניין. כיום אנחנו יודעים שהשימוש באותם כימיקלים פוגע לא רק במזיקים, אלא גם בסביבה המורחבת – בבעלי החיים, בצמחים וגם בבני האדם. חברות הדברה אורגניות עושות שימוש בשיטות ידידותיות לסביבה, אשר שומרות על החרקים והמזיקים מחוץ לבית ולגינה שלנו, מבלי לגרום לנזקים כלשהם.

אחת השיטות בהן משתמשות חברות ההדברה היא שימוש במלכודות. המלכודות מיועדות לסוג מסויים של מזיקים, ואינן פוגעות בסביבה כולה, כמו תרסיסים כימיים למיניהם.

שיטה נוספת, המשמשת גם בחקלאות האורגנית, היא שתילה של צמחים מקומיים, אשר עמידים בפני מזיקים. מעבר לעמידות שלהם, צמחים מקומיים דורשים לרוב פחות השקייה ובאופן כללי, פחות השקעה מצידכם. שתילת צמחים אלה עשוייה להפחית בצורה משמעותית בעיות של מזיקים במידה ויש לכם גינת ירק, או גינת פרחים.

כללי זהירות בהדברה אורגנית

על אף ששיטות ההדברה האורגניות הן ידידותיות לסביבה ועדיפות באופן משמעותי על פני שימוש בכימיקלים, ועל אף שהדרישה למוצרי ההדברה האורגניים גוברת משנה לשנה, חשוב להיות מודעים לכך שאותם מוצרים 'טבעיים' אינם בטוחים לשימוש בכל סיטואציה. לפני השימוש בחומרי הדברה כלשהם, אורגניים או לא אורגניים, יש לקרוא בקפידה את ההוראות ואת האזהרות המצורפות למוצרים.

חברות הדברה אורגניות

אם אתם זקוקים להדברה, אך מעדיפים להשאיר את העבודה למומחים לדבר, פנו לחברת הדברה אורגנית מקצועית, הבקיאה בבעיות מזיקים למיניהן ועושה שימוש בחומרי הדברה אורגנית בלבד. עלות ההדברה האורגנית דומה לזו של ההדברה הקונבנציונלית, אך הנזק לסביבה נמוך באופן משמעותי.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
המירוץ לדירה – שוכרים דירה במרכז