המלצות לשמירה על משקל תקין

0 זמן קריאה 33 צפיות

חשוב לכם להיות בריאים? יודעים שמשקל גוף תקין הוא חלק מהבריאות והדרך הנכונה ביותר להשיג אותה? אם כן, חשוב שתאמצו לעצמכם כמה הרגלים הקשורים לשמירה על המשקל, כאלה שיעזרו לכם לשמור עליו, או אם אתם סובלים מעודף משקל, להשיג את המטרה ולהוריד ממשקלכם. הנה כמה המלצות שתעזורנה לכם לעשות זאת:

  • התחילו לעסוק בפעילות גופנית. כולנו יודעים שפעילות גופנית עוזרת לגופנו, תורמת לא מעט לתחושה האישית, אבל החשוב מכל עוזרת גם לשמור על משקל גוף תקין. זה הזמן להירשם לחדר הכושר השכונתי, להתחיל לצאת להליכות יום יומיות בפארק הקרוב אליכם או להשתתף בחוגי ספורט שונים, כמו טניס, אירובי ועוד. כדאי להפוך את הפעילות הגופנית לעניין שבשגרה ומומלץ לבצעה לפחות שלוש פעמים ביום, ולפחות שעה בכל פעם.
  • שלבו מזונות עשירים בסיבים תזונתיים. אם אתם רוצים לשמור על משקל גוף תקין התחילו לשלב בתפריט שלכם מזונות שיש בהם סיבים תזונתיים וגם משקאות כמו קפה באלאנס למשל, שיש בו סיבים כאלה. שתיית קפה באלאנס, למשל, לאחר ארוחת הצהריים או כל ארוחה שהיא במהלך היום, תורמת לתחושת השובע בשל הסיבים התזונתיים. הסיבים ידועים ככאלה הגורמים לנו לחוש שבעים יותר, וכשאנו חשים שובע אנו אוכלים פחות וגם לא מחפשים חטיפים או נשנושים, שעשויים, בסופו של דבר, לגרום לנו לעלות במשקל. אכילת פירות וירקות וגם קטניות, שיש בהם לא מעט סיבים תזונתיים, חשובה לא פחות וכדאי לשלבה כחלק מההתנהלות שלכם.
  • שתו מים. דיאטניות רבות ממליצות, ובמיוחד במהלך הדיאטה, לשתות לפחות 10 כוסות מים ביום (מינימום 8 כוסות). המים עוזרים לנקות את הגוף מרעלים שונים וגם הם גורמים לחוש שבעים ונפוחים יותר (ולכן אוכלים גם פחות). שתייה מרובה איננה הכוונה לשתייה של מיצים ממותקים או אפילו משקאות דיאטתיים למיניהם. שתייה מרובה היא שתייה של מים וללא כל תוספות.
  • היעזרו בדיאטנית. כדי שתוכלו לשמור על משקל גוף תקין, או אם אתם מעוניינים לרדת במשקל, לבצע את הדיאטה שלכם בצורה נכונה, כדאי שתיעזרו בדיאטנית מוסמכת שתעזור לכם בכך. הדיאטנית שאליה תפנו תוכל לבנות לכם תפריט, שכולל את כל מה שהגוף שלכם זקוק לו אך גם בכמויות הנכונות, כגון קפה. היא תוכל גם לבנות לכם תפריט שיהיה לכם קל ליישם, ובמיוחד בהתאם לאורח החיים שלכם, העבודה שבה אתם עוסקים והפעילויות השונות שבהן אתם לוקחים חלק במהלך היום יום שלכם.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
אורח חיים בריא – מה מאפיין אותו?