חישוב עלות רכב ליסינג – טיפים שיעשו לכם סדר בחיים

0 זמן קריאה 19 צפיות

מי שמחפש רכב חדש או רכב יד שנייה, יוכל למצוא כזה במסגרתן של עסקאות שונות. אחת מהן היא שיטת הליסינג, שהינה למעשה, כמעין חכירה, המאפשרת לכל אחד ליהנות מרכב מתקדם יותר, במסגרת התקציב העומד לרשותו. קבלת רכב ליסינג מותנית בתשלום חודשי קבוע למשך תקופה של שנתיים או שלוש, ורכישתו בתום התקופה או החזרתו וקבלתו של רכב אחר, במסגרת עסקה חדשה.

כיצד מתבצע חישוב עלות הרכב בעסקה כזו ובכלל, כיצד לבצע אותה באופן הנכון? על כך, במאמר הבא.

הפרמטרים המשפיעים על מחיר הרכב

עסקת הליסינג, כאמור, מאפשרת את קבלתו של רכב חדש בתמורה לתשלום חודשי, הנקבע מראש. עלותו של רכב ליסינג נקבעת בהתאם לפרמטרים שונים, המושפעים מאופייה של העסקה ואלמנטים נוספים. חברות הליסינג ואתרי האינטרנט השונים מציעים מחשבון ליסינג מיוחד, העוזר לבחון האם ועד כמה משתלמת עסקת הליסינג, בהשוואה לרכישת רכב באופן אחר. כשבוחנים את מידת האטרקטיביות של רכישת רכב פרטי, למשל, מתייחסים לגורמים שונים, כמו עלותו של הרכב במועד הרכישה עצמה, מספר הקילומטרים שעבר, עלות ליטר הדלק, עלות ביטוח החובה וביטוחים נוספים, עלות הטיפול בממוצע הנדרש לרכב מדי שנה וכן תנאי ההלוואה, אותה לוקחים כדי לבצע רכישה זו (תוך בחינת הריבית, הנדרשת על ההלוואה, משך ההלוואה וכדומה).

לעסקת ליסינג חוקים משלה

כאשר בוחנים את מידת האטרקטיביות של רכב, המוצע במסגרת עסקת ליסינג, ולא במסגרת רכישה דרך אדם פרטי, בוחנים פרמטרים מסוג אחר, כמו : העלות החודשית הנדרשת, עלות הדלק ושוויו של הרכב. כשמדובר ברכב ליסינג, המוצע במסגרתו של מקום העבודה, נכנסים לתמונה פרמטרים נוספים, כמו אחוז המס השולי בהתאם לשכר החודשי, גובה הפיצויים, השתתפותו של המעסיק בקרן הפנסיה או בביטוח המנהלים ואחוז מס הבריאות וביטוח לאומי. עסקאות הליסינג הפכו פופולאריות מאד בישראל בשנים האחרונות, ובכל העולם כולו ולא בכדי. מדובר בעסקאות אטרקטיביות מאד, בהשוואה לרכישת רכב באופן פרטי, ובעיקר בשל תנאי ההלוואה הנוחים שהן מציעות.

טיפים להערכה נכונה

במסגרת בדיקת כדאיותה של עסקת הליסינג, כדאי לפנות אל חברות הליסינג המתמחות בתחום ולבחון מול כל אחת מהן את העסקאות השונות המוצעות. מחשבון הליסינג עוזר לבדוק כל הצעה והצעה, תוך בחינת הפרמטרים הרלוונטיים. התייחסות לירידת ערך הרכב חשובה במיוחד וכן גם תקופת הליסינג עצמה. נקודה נוספת שכדאי להתייחס אליה היא היקף השימוש ברכב. כדי לבדוק אם כדאי לרכוש רכב ליסינג או רכב פרטי, יש לבחון את אופי השימוש והיקפו. ככל שמשתמשים ברכב יותר, רכב ליסינג יהיה הרבה יותר כדאי ומשתלם, ובעיקר אם מדובר בעסקה של ליסינג תפעולי, הכוללת את הוצאות האחזקה עליו, לרבות הביטוחים והטיפולים השונים.

ככלל, הכרות עם עולם הליסינג, השוואה בין כמה אפשרויות ובחינת ההצעות לעומק, כל אלה יאפשרו לבצע את הרכישה המשתלמת והכדאית ביותר.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
מלונות בוטיק בנווה צדק