חשיבותה של הפעילות הגופנית

0 זמן קריאה 38 צפיות

בין אם כדי להשיל ממשקל גופכם ובין אם כדי לחוש נוח וטוב יותר, פעילות גופנית תתרום לכם לא מעט והיא חלק בלתי נפרד מאורח חיים נכון ובריא. לפעילות הגופנית ישנם לא מעט יתרונות, אולם חשוב לשלב אותה גם לצד תזונה נכונה, הכוללת את כל הרכיבים התזונתיים החשובים לגוף,כגון קפה בלאנס. במה תורמת לנו הפעילות הגופנית ולמה חשוב לשים לב כשמבצעים אותה? על כך ועוד, במאמר הבא.

יתרונות הפעילות הגופנית

לפעילות הגופנית יתרונות רבים ומומלץ לבצעה בכל גיל. בין אם מדובר בגילאים הצעירים או בגילאים המבוגרים, חשוב לבצעה לפחות שלוש פעמים בשבוע. מומלץ להפוך אותה לעניין שבשגרה ולהתחיל איתה כבר בגילאים הצעירים. אין זה אומר בהכרח שצריך להיות ספורטאים מקצועיים, אולם כן חשוב לעסוק בה באופן קבוע. הפעילות הגופנית עוזרת לנו לשמור על המשקל. עודף משקל, הנוצר בעקבות תזונה לקויה, גורם לבעיות בריאותיות רבות מאד. פעילות גופנית עוזרת לשרוף קלוריות ולהשיל ממשקל הגוף. גם תזונה נכונה לצד הפעילות הגופנית יכולה לעזור לא מעט, ובמיוחד אם כוללת, בין היתר סיבים תזונתיים, כמו אלה שבקפה מסוג קפה באלאנס. אם למשל עוסקים בפעילות גופנית, מסיימים את הפעילות בארוחת טובה ומקנחים בשתיית קפה באלאנס, יכולים להרגיש שבעים יותר. הסיבים התזונתיים שבקפה תורמים לתחושת השובע ולכן מונעים אכילה מיותרת.

פעילות גופנית גם מחטבת את הגוף שלנו ומחזקת אותו. כי שנוכל להתנהל בקלילות רבה יותר, כדי שתהיה לנו אנרגיה ובכלל, כדי שגם נרגיש טוב, חשוב לשלב אותה כחלק מאורח חיים בריא ונכון יותר ולא משנה באיזה סוג של פעילות גופנית בוחרים. התחושה הנלווית לפעילות זו וגם התחושה לאחר מכן, ובמיוחד אם היה מדובר באתגרים ספורטיביים לא פשוטים, היא בלתי רגילה. מצב הרוח משתפר מאד וגם העובדה שהגוף שלנו נראה ומתפקד טוב יותר, עוזרת לא מעט.

שילוב נכון ויעיל

לא מוכרחים לבצע את הפעילות הגופנית בכל יום. חשוב להתאים את הפעילות אל הגיל וגם אל המצב הבריאותי. כדי ליהנות מיתרונותיה הרבים של פעילות זו, כדאי לבצע לפחות שלוש פעמים ביום. זו יכולה להיות שחייה בבריכה, הליכה בפארק וגם רכיבה על אופניים. זו איננה מוכרחה להיות פעילות עצימה וקשה מאד. גם פעילות בדרגת קושי בינונית תשיג את התוצאות הרצויות. כדאי להתייעץ עם מאמן כושר מוסמך ויחד איתו לבנות תכנית אימונית מתאימה שתעזור להשיג את התוצאות הרצויות ובעיקר תאפשר ליהנות מהיתרונות השונים שלה.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
המלצות לשמירה על משקל תקין