טיפים לבחירת כיריים גז

1 זמן קריאה 21 צפיות

מתלבטים אילו כיריים לקנות? אכן החלטה מורכבת. מאז שנאלצנו לקנות תנור בישול משולב עם חלל לחימום ועם כיריים גם יחד התרבו אפשרויות הבחירה ולכם בצדק קשה לבחור ולהחליט מה לקנות. מה באמת עדיף לבחור?  אחד מבין עשרות תנורים עם כיריים או לקנות כיריים נפרדים מתנור? ומה עדיף כיריים חשמליות או כיריים גז? וכמה ראשי גז לקנות ואיפה למקם את הכיריים?

אחרי שתקראו את כל הטיפים שלנו, לא תצטרכו לשבור את הראש – תבחרו תנורים עם כיריים או כיריים בלי תנורים, כיריים גדולים או קטנים, משוכללים או פשוטים, חשמליים או גז- אנחנו נעזור לכם להחליט ונבטיח שתהיו מרוצים.

תנורים עם כיריים או רק כיריים?

הבחירה הראשונה שעליכם לעשות היא להחליט האם לקנות תנור משולב או תנור בילט אין. חבל לכם בכלל לשבור את הראש. סוג התנור אותו תרכשו תלוי במבנה המטבח שלכם. אם יש לכם נישה בין מדפי המטבח לתנור בילט אין זו תהיה הבחירה שלכם. אם במטבח שלכם אין מקום לכיריים נפרדים ויש חלל המתאים לתנור משולב הכולל גם חלל לאפייה וגם כיריים זהו התנור שעליכם לחפש. אם תיאלצו לקנות תנור משולב תבחרו מבין תנורים עם כיריים את התנור הטוב ביותר, שמתאים לצרכים שלכם והוא יעיל, ידידותי למשתמש, חסכוני באנרגיה, לא יקר במיוחד ובעל תכניות הפעלה שמתאימות לצרכים שלכם.

אם אתם מתכננים מטבח חדש מאפס ומתלבטים מה נוח יותר אז תדעו שאין יתרון ברור לאף אחד מהכיריים והבחירה נתונה לכם בהתאם להעדפותיכם האישיות ולצרכים שלכם. יש כאלה שיישבעו שהקרבה בין הגז לתנור מרכזת את המלאכה עבורם ומונעת מהם להתרוצץ ולהתפזר במטבח; ואחרים דווקא מברכים על ההפרדה ומודים על כך, שהתנור החם רחוק מהכיריים שממוקמות בדיוק במקום הנחשק – על השיש, על האי או קרוב למזנון ההגשה. זהו אכן יתרונם הבולט של הכיריים הנפרדים על פני תנורים עם כיריים – היכולת לעצב את המטבח בצורה יעילה ביותר ולמקם את הכיריים היכן שרוצים. יחד עם זאת רבים וטובים מבטלים יתרון זה ובוחרים דווקא תנור משולב- כבר אמרנו שהכל ענין של העדפה אישית?

חשמלי או גז?

אחרי שהחלטתם האם להפריד בין התנור לכיריים עליכם להחליט לגבי סוג הכיריים- שיעבדו על חשמל או גז. ישנם תנורים עם כיריים חשמליות ותנורים עם כיריים גז וגם, כמובן, הכיריים המבודדים הם כיריים חשמל או כיריים גז. ההחלטה הזו מורכבת וגם ההכרעה שלה תלויה בהעדפותיכם האישיות. בבואכם להכריע נמליץ לכם להתחשב בשיקולים הבאים:

 

הוצאות על חשמל וגז: אם אתם מבשלים הרבה כיריים גז יעלו לכם כסף לא רק בעת הקנייה אלא בכל חודש, כאשר תשלמו את חשבון החשמל. חשמל יקר יותר מגז.

 

כוחו של הרגל: מי שרגיל לבשל בכיריים גז כל חייו יתקשה מאד להתרגל לבשל בכיריים חשמל וייקח לו זמן להתרגל לבשל ולהגיע לטעמים המדויקים אליהם התרגל. חלק מהמשתמשים מדווחים על מעבר יעיל ועל תקופת הסתגלות מהירה. אחרים נכנעים לנוסטלגיה ומתמלאים געגועים לכיריים הישנים.

עיצוב: מבחינה עיצוב כיריים חשמליות, בין אם הם על תנורים עם כיריים ובין אם הם בודדים, מנצחים בגדול ומביסים את הכיריים גז. כיריים חשמליות יפות יותר ומשתלבות במטבח מעוצב.

מחיר- כיריים גז זולות משמעותית

 

עוצמות החום- בכיריים גז קל יותר לשלוט בעוצמת החום אולם כיריים חשמליות מפיצות חום אחיד- דבר חשוב בבישול

 

אפשרויות ניקוי- כיריים חשמליות קלות יותר לניקוי

כיריים גז מנצחות

בעוד שכיריים גז זולות יותר ומאפשרות שליטה על חום הבישול כיריים חשמליות מאפשרות פיזור חום אחיד וקלות יותר לתחזוקה וניקוי. בפועל, רוב הבשלנים מעדיפים כיריים גז. אם גם אתם בוחרים לקנות כיריים גז, שימו לב בעת בחירתם למידות- על הכיריים להשתלב במדויק במקום המיועד להן; לגודל המבערים– גודלם, כמותם ואספקתם צריכים לספק את צורכי הבישול; לנוחות התפעול והניקוי– עקב אכילס של מרבית הכיריים עם גז; ולבטיחות– קנו רק כיריים עם גז בעלות תו תקן, כאלה שמשטח העבודה בהן הוא מנירוסטה או אמייל- חומרים שלא מתלקחים וכמובן, וודאו כי יש אחריות על המכשיר.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
מידע על פורד גלאקסי