טיפים לשליטה טובה יותר בהוצאות החודשיות

0 זמן קריאה 10 צפיות

שליטה בהוצאות החודשיות אפשרית באמצעות תכנון נכון. מטרתו של מאמר זה היא להעניק לקוראים טיפים אשר יעזרו להם להתנהל טוב יותר מדי חודש מבחינה פיננסית.

התנהלות פיננסית נכונה

אין זה משנה אם מדובר על משפחה או יחיד, התנהלות פיננסית מסודרת ונכונה יכולה להקל במידה רבים על החיים. דבר אשר יבוא לידי ביטוי בכיסוי האוברדרפט בבנק וחיים שלווים יותר. הדבר הראשון אותו צריך לעשות הוא להחליט כי מעוניינים להתחיל ולהתנהל בצורה נכונה גם אם מדובר על שינויים רבים בהרגלי החיים ותחושה כי חיים בצמצום רב במשך תקופה ארוכה. יש להתייחס אל התנהלות פיננסית נכונה כגלגל הצלה מחיי האוברדרפט וכלימודי ניהול החיים כעסק.

ניהול נכון של חשבון הבנק

חשוב לקחת בחשבון כי מדי חודש רוב האנשים מקבלים את המשכורת שלהם בתאריך קבוע והם יודעים מהם התאריכים בהם יורדים כל התשלומים של כרטיסי האשראי, ההלוואות, המשכנתא ושאר החובות. ההמלצה היא שהתאריך בו יורדות רוב ההוצאות יהיה רחוק ככל שניתן מהיום בו נכנסת המשכורת. דבר זה יעזור לאותו אדם או משפחה להיות כמה שפחות ימים באוברדרפט גדול, דבר אשר ישפיע משמעותית על הריבית שהבנק יגבה ממנו.

 

ניהול חשבונות מסודר חכם ויעיל

זהו המפתח להתנהלות פיננסית נכונה. המטרה היא להעלות את ההכנסות ולהוריד את כמות ההוצאות. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי דו"ח חודשי בו רשומות כל ההכנסות אל מול ההוצאות ומחשבה כיצד ניתן להקטין את ההוצאות בחודש לאחר מכן.

אשראי או מזומן

חשוב לדעת כי כל הורדה בחשבון הבנק באמצעות הוראת קבע גוררת עמלה. לעומת זאת, עמלת כרטיס אשראי היא עמלה קבועה של הכרטיס ולא של הפעולות. כלומר, פעולות בכרטיס האשראי משתלמות יותר מאשר הוראת קבע בבנק. בנוסף, משיכת מזומנים מכספומטים משמע עמלת פעולה עבור כל משיכה ואם מדובר על מכשירי שבא חיצוניים העמלה גבוהה מאוד. בלי לשים לב ניתן להגיע אל לעמלה גבוהה בגין פעולות משיכה והוראות קבע. לכן, ההמלצה היא להשתמש אך ורק בכרטיס האשראי ואם חייבים מזומן, יש לחשב את המזומן החיוני לכם לכל החודש ולהוציא מהכספומט רק פעם או פעמיים בחודש.

 

הלוואה לכיסוי משיכת יתר

החיים בישראל אינם פשוטים. כיוון שרבים מצויים במצב של אוברדרפט הגורר ריביות גבוהות מדי רבעון, הצעד החכם יהיה לכסות את המינוס הגדול, כלומר להקטין את אחוזי הריבית אשר נלקחים מהלקוח. דבר זה ניתן לעשות על ידי הלוואה מהבנק או הלוואה מחברות חוץ בנקאיות. חשוב לקחת בחשבון כי הלוואה מהבנק תשפיע על האובליגו שלכם ופעמים רבות הבנקים לא יאשרו הלוואה זו. לכן, הרעיון הטוב ביותר הוא לפנות אל חברות חוץ בנקאיות. כיום, יש אפשרות של הלוואות בכרטיס אשראי. כאן מדובר על הלוואה עד מסגרת האשראי. דבר אשר לא ישפיע על האובליגו בבנק ויעזור לכסות בצורה משמעותית את המינוס בבנק.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
בחירת מכונת קפה לבית