יוגורט טעים ובריא

0 זמן קריאה 22 צפיות

יוגורט – לשדרוג מתכונים:

מאז שחר האנושות חיפשו בני האדם דרכים לשפר ולהיטיב את מזונותיהם. רבים מן המזונות המוכרים לנו כיום הם תוצאה של "טעויות" טובות. וכך עברו בני האדם בפרק זמן של אלפי שנים, מצריכת מזונות גולמיים ללא עיבוד כלל, למזונות מורכבים אותם למדו לעבד ולייצר בכוחות עצמם. במהלך התפתחות הקולינריה האנושית, למדו בני האדם לבשל ולאפות ולהכין מאכלים שגרמו למזון לקבל טעמים חדשים, וכל איזור בעולם פיתח לעצמו מאפיינים קולינריים ייחודיים שהשפיעו בסופו של דבר על שאר חלקי העולם. יתר על כן, בעולם המודרני מעבר הידע הפך להיות חופשי וקל. כל תושב הודו יכול להכין בעצמו בקלות אוכל צרפתי, וכל ישראלי יוכל באותה קלות להכין את הפסטה האיטלקית החביבה עליו.

עולם של מתכונים:

עם התרחבות הידע האנושי, נוצר בעולם הקולינרי מושג חדש – המתכון. אותה רשימת רכיבים שלפיה יוכל כל אדם ללא קשר למיקומו העולמי להכין את המאכל שברצונו יוגורטלאכול. מתכונים בסיסיים החלו להופיע והבישול והאפיה הפכו למקצועות שאותם יש ללמוד ולפתח. בתי ספר לבישול ולאפייה החלו להיפתח, והבאים בשעריהם עברו לימודים המקבילים באיכותם ללימודים באוניברסיטאות הרגילות, אלא שלבוגרים הוענקו התואר "שף" או "קונדיטור" והם הוסמכו על ידי אותם מוסדות לפתח ולהעשיר את עולם המתכונים החדשים. השפים החדשים התייחסו לעבודתם כאל אמנות לכל דבר ועיקר, וכך הפכה מלאכת אפיית הלחם למשל, מתהליך פשוט של ערבוב קמח מים ושמרים לאמנות שיצירותיה "מקשטות" את מסעדות היוקרה בכל רחבי העולם. אחת משיטות המפתח של אותם מומחים היא בעצם לקיחת מתכון בסיסי ושדרוגו על ידי הוספת רכיב חדש שישנה את טעמה הבסיסי של המנה וישדרג אותו. כך למשל למדו אופים להשתמש ביוגורט כתחליף לשמרים ביצירת מחמצת ללחם, או הוסיפו אותו לחלב כדי לשנות את מרקמה וטעמה של גבינה מפורסמת ובכך יצרו מוצר חדש גמרי.

על תבשילים עוגות יוגורט ומה שביניהם:

כפי שכבר נאמר קודם, שדרוג מתכון בסיסי, הופך את המזון לטעים יותר ולפעמים יוצר סוג חדש של מנה המקבלת כבוד בפני עצמה במידה והיא מוצלחת. הבישול המודרני אינו חושש מניסויים, ושפים רבים מנסים ליצור מנות חדשות על ידי הוספת חומרי גלם חדשים ובחינת התוצאות. השימוש ביוגורט כתוספת לבישול או לאפיה מהווה שדרוג מהותי למזון אליו הוא מוסף. שכן יש לו תכונות ייחודיות המבדילות אותו ממוצרי חלב אחרים. העובדה שהוא מכיל כמות גדולה של חיידקים בריאים ופעילים הופכת אותו לגורם המאיץ תהליכי תסיסה רצויים במאפים למשל, וטעמו המיוחד משפיע באופן מובהק על המוצר הסופי. הוא מהווה בסיס מצוין לרטבים קרים המיועדים לפסטות וסלטים, ומעבר לטעמו המיוחד וסגולותיו הבריאותיות ההופכות אותו לראוי לצריכה פשוט כמו שהוא, מהווה יוגורט תוספת איכותית ומצוינת לשדרוג כל סוג של תבשיל או מאפה.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
הזמנת פיצה בגבעתיים