כך תבחרו את סוג ההלוואה המתאים עבורכם

0 זמן קריאה 33 צפיות

בשנים האחרונות, ניתן להבחין בכמה אפיקי הלוואות שונים שיכולים להתאים לסוגים שונים של אנשים ובסיטואציות שונות. ההבחנה המשמעותית ביותר בין כל האפיקים, קשורה בהלוואות הבנקאיות וההלוואות החוץ בנקאיות. אם כן, מה כדאי לבדוק בטרם פונים לקבל הלוואה?

דחיפות ההלוואה

הפרמטר הראשון ואולי החשוב ביותר, קשור בדחיפות הצורך בקבלת ההלוואה. הבנקים, הם נוחים במיוחד ויכולים לספק הלוואות מהירות, אך כיום ניתן לקבל הלוואות גדולות באופן מהיר הרבה יותר ולא ביורוקרטיות ארוכות. כל שצריך לעשות, הוא לפנות אל החברה שאחראית על כרטיס האשראי או לחלופין אל חברת הביטוח ולבקש את הסכום אותו צריכים. החברות הללו, אשר מוגדרות בתור חוץ בנקאיות, מסוגלות לספק הלוואות "אקספרס" גדולות יחסית ובזמן קצר.

מטרת ההלוואה

במידה ומטרת ההלוואה היא דווקא לא דחופה כל כך, אלא יכולה להמתין זמן מה עד לקבלת כל התשלומים, כמו יישור שיניים, טיסה לחו"ל או אפילו רכישת רכב חדש, לא חייבים לפנות אל החברות החוץ בנקאיות, אלא אפילו אל הבנק הפרטי אשר מספק את השירותים השונים. כיום, בנקים רבים השתכללו באופן משמעותי, כך שניתן לקבל הלוואות אפילו דרך אתר האינטרנט או אפליקציה ייעודית, כאשר לאחר זמן קצר של קבלת אישורים, הכסף מוזן לחשבון וניתן להשתמש בו איך שרק רוצים.

חשוב לציין, כי גם במקרים כאלה מומלץ לבחון את היתרונות בהלוואה חוץ בנקאית, אשר אמנם לא מחייבת במקרים רבים, אך יכולה להיות גמישה יותר וגדולה יותר, גם אם מדובר בהלוואה גדולה משמעותית מגובה ההכנסות החודשיות והשנתיות.

הלוואות גדולות

במידה ורוצים לבצע הלוואה גדולה משמעותית לרגל פתיחת עסק או אפילו רכישת בית, מומלץ לבחון את כל האופציות הקיימות, בכדי לבחור את ההלוואה הטובה ביותר. האפשרות של פתיחת עסק, יכולה להיות יקרה למדיי ואף לא מכניסה למשך זמן רב בתחילה, ולכן מומלץ לפנות אל החברות החוץ בנקאיות אשר מוכנות להמתין עם התחלת קבלת ההחזרים. לעומת זאת, אם מחפשים לקחת הלוואות משכנתא גדולות, ניתן לפנות גם אל הבנקים אך לבדוק היכן ביטוח המשכנתא הוא זול ומשתלם יותר כך שההוצאות ישתפרו משמעותית.

הבחירה המושלמת

לאחר שבוחנים את כל הפרמטרים החשובים ביותר, ביניהם דחיפות ההלוואה ומטרתה, יש לבחון את ההתאמה האישית. במקרים רבים, ההלוואה של הבנקים תהיה תלויה באופן מהותי בהכנסות החודשיות, כאשר הלוואות חיצוניות יהיו פחות תלויות בכך. בנוסף, יש לבחון את חשיבות הגמישות, בהתאם למטרת ההלוואה. כך, ניתן לבחור הלוואה שלא רק תכסה את הסכום אותו צריכים, אלא גם תתאים לכל הדרישות האישיות, להכנסה השנתית וכן גם לגמישות אותה צריכים בהחזרים עצמם. לבסוף, חשוב לציין כי בין אם בוחרים בהלוואות בנקאיות ובין אם בוחרים בהלוואות חוץ בנקאיות, חשוב לוודא כי הסכומים אותם לוקחים כהלוואה אכן יחזרו בזמן ולא יגררו חובות מיותרים.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
מלונות בוטיק – עיצוב מעורר השראה