פעילות גופנית וארוחות עשירות וטובות – כי הבריאות הכי חשובה!

0 זמן קריאה 32 צפיות

ספורטאים רבים, בין אם הם עוסקים בפעילות גופנית באופן מקצועי ובין אם עוסקים בכך באופן חובבני, לא שוכחים גם את עניין התזונה ומשלבים במסגרת ההתנהלות היום יומית שלהם גם תפריט עשיר ברכיבים תזונתיים חשובים כמו אלה במצויים בקפה בלאנס. פעילות גופנית לצד ארוחות עשירות וטובות עוזרים יחד לשמור על בריאות תקינה יותר, כחלק מאורח חיים נכון. הפקדה על פעילות גופנית שלוש פעמים ביום ושילוב של תפריט מאוזן ונכון מאפשרים לגוף שלנו לבצע תהליכים שונים הנדרשים לנו במסגרת תפקודו.

פעילות גופנית כחלק מאורח חיים בריא

לפעילות הגופנית ישנה חשיבות רבה מאד ולא בכדי ממליצים לכל אחד לעסוק בה. לא מוכרחים לבחור בפעילות גופנית מאומצת מדי או לבצע אותה בכל יום ושעות רבות. הקפדה על פעילות גופנית של שלוש פעמים בשבוע ושעה בכל פעם, היא פתרון מצוין. במסגרת הפעילות הגופנית אפשר לבחור בהליכה בקצב בינוני, בריצה, בתרגילי כוח שונים וגם בחוגים הכוללים תנועה. כדאי להתייעץ עם מאמן כושר מקצועי לפני שמתחילים ולבנות תכנית אימונים בהתאם לגיל, למשקל וגם למצב הבריאותי. מי שלא רוצה להירשם לחדר כושר, יכול לבחור באפשרות של הליכות יום יומיות בפארק הקרוב או לאורך חוף הים.

ארוחות עשירות, טובות ומאוזנות

כדי לשמור הבריאות חשוב לשלב לצד הפעילות הגופנית גם תפריט טוב ומאוזן. תפריט כזה כולל מזונות שיש בהם וויטמינים, מינרלים וגם סיבים תזונתיים. לסיבים התזונתיים, למשל, יכולת לתרום לשובע שלנו. שתיית קפה באלאנס, למשל, שיש בו לא מעט סיבים תזונתיים, עוזרת לנו להרגיש שבעים יותר. אם אנו שותים קפה באלאנס לאחר הארוחה, נרגיש שובע ונמנע מאכילת חטיפים, שמיותרים לנו. וכידוע, הנשנושים והחטיפים המיותרים הם אלה, שבסופו של דבר, גורמים לנו לעלות במשקל, ואחר כך גם לסבול מבעיות בריאותיות הנגרמות בשל עלייה זו. ארוחה מאוזנת ועשירה, הכוללת את הרכיבים התזונתיים החשובים והטובים לנו, מספקת לנו את האנרגיה שאנו צריכים ואת כל הרכיבים הנדרשים לגופנו כדי שיוכל לבצע פעולות שונות ותהליכים שונים באופן תקין.

בכל גיל ובכל צורה

תזונה נכונה ופעילות גופנית חשובים לנו בכל גיל. גם בתקופת הילדות וגם בגילאים המבוגרים. כדאי להתאים את התפריט וגם את הפעילות לגיל עצמו ומומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה או עם הדיאטנית כדי לשלב את התפריט הנכון הכולל בתוכו את המזונות המתאימים והחשובים לגוף. חשוב להקפיד לאמץ זאת כחלק מאורח החיים שלנו ולבצע את זה באופן קבוע.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
מרקים בריאים לשיפור התזונה