שתלים דנטליים

1 זמן קריאה 34 צפיות

רפואת השיניים לאורך שנים ארוכות ספיקה מענה מקצועי וברור מאליו לפי תפיסתו המנחה של הרופא המטפל לרבות היכולות המקצועיות שלו ושל המעבדה שעמדה לרשותו. תכנית וביצוע הטיפול כלל לא נגעה ברצונותיו האישיים של המטופל לקבל טיפול כזה ולא אחר.

שינויים בתפיסת יחסי הלקוח והרופא המטפל

לאחרונה, ובעקבות שינויים שחלו בתפיסת היחסים שבין הלקוח למטופל ומסיבות נוספות הקשורות לצד העסקי כמו תחרות גבוהה בשוק לצד העובדה שמספרם הנוכחי של רופאי השיניים הפעילים בישראל ביחס לגודל האוכלוסייה הינו מהגבוהים בעולם, הפך המענה לצרכי הלקוח שאיננו מסתכם עוד במענה רפואי בלבד, לאבן דרך בתקשורת השוטפת מולו החל מכניסתו למרפאה ועד לביצוע הטיפול והשיקום הנדרש לאחריו. תחילתם של שינויים אלו באים לידי ביטוי בבנייה של תכנית טיפול אישית.

אפשרויות טיפול שונות במצבים של היעדר שיניים

כך למשל, במצב של היעדר שיניים בלסת ישנה אפשרות לבצע פלטה או תותבת נשלפת או מאידך לבצע שתלים לשיניים בלסת ולבנות כתרים מעליהם שמצליחים לחקות בצורה טובה את השן המקורית. בין שתי תכניות טיפול אלו קיים פער לא מבוטל שכן לא ניתן להשוות בין תותבת ניידת בפה לבין גשר קבוע ויציב שמהווה אלטרנטיבה לשיניים. הקושי גדל משמעותית אם מדובר בלסת התחתונה שכן ייצוב התותבת בפה עד לנוחיות מרבית הוא מורכב ולעתים אף בלתי אפשרי.

התפתחות תחום השתלים

מטופל שברצונו ליהנות מאיכות חיים גבוה לא יסתפק וודאי בפלטה ניידת, ופה קיימת חשיבות מרובה ליכולותיו ולידע של הרופא המתכנן והמבצע בדומה לעבודתו של ארכיטקט שניסיונו ולימודיו בתחום יכריעו את מימוש החלום להקמת בית חלומותיו של הלקוח המזמין. שתלים דנטליים הם גופים דמויי בורג שמורכבים מסגסוגת מתכת טיטניום, אשר מוחדרים ללסת תחת הרדמה מקומית. התפתחות התחום של שתלים לשיניים הביאה עימה מציאות חדשה, במסגרתה יכולה כיום רפואת השיניים להעניק פתרון מובנה לכל מצב אסתטי או אנטומי.

רפואת השיניים מספקת כיום פתרונות מקיפים עבור כל צורך שיקומי ומצב דנטאלי תוך שיתוף פעולה עם בעלי מקצוע מומחים בענפים שונים, על מנת להבטיח איכות חיים משופרת ואסתטיקה ברמה מספקת.

 

 

 

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
איך לבחור ארגז לקטנוע?