כיצד לבנות תוכנית עסקית – על הדרך הנכונה לעשות זאת

0 זמן קריאה 19 צפיות

מקימים עסק חדש ומעוניינים לחשוף אותו למשקיעים עתידיים? אם כן, עליכם לבנות תוכנית עסקית, בהתאם לכמה כללים, על מנת לעשות זאת באופן נכון ובעיקר יעיל. בניית תוכנית עסקית יכולה להיעשות בעזרתם של מומחים בתחום, המציעים שירותי ייעוץ עסקי ומאפשרים לעשות זאת באופן מקצועי. כיצד בונים תוכנית עסקית בצורה חכמה ונכונה? על כך, במאמר הבא.

לשם מה צריך תוכנית עסקית

אם אתם רגע לפני פתיחתו של עסק חדש ואתם רוצים לשווק אותו ולחשוף אותו לשותפים נוספים או אפילו למשקיעים פוטנציאליים עליכם לבנות תוכנית עסקית. מטרותיה העיקריות של כל תוכנית עסקית, ולא משנה אם מדובר בעסק "ירוק" המעוניין לשלב שיטות התייעלות אנרגטית שונות או כל עסק אחר, הן להראות למשקיעים וגם לשותפים ייעוץ עסקישמדובר בעסק כלכלי עם פוטנציאל רב להצלחה. בנוסף, כוללת תוכנית עסקית זו גם את כל השלבים שיעזרו לבעל העסק להגשים את מטרותיו ולהביא להצלחתו של העסק. התוכנית מראה לשותפים או למשקיעים שמדובר ברעיון בר ביצוע ואפשרי. במסגרת שירותי ייעוץ עסקי, הניתנים על ידי חברות שונות, ניתן לבנות תוכנית עסקית בעזרתו של היועץ ובעזרת כלי ייעוץ עסקי שונים, העוזרים לעשות זאת נכון.

כיצד בונים אותה נכון

בניית תוכנית עסקית מצריכה התייחסות אל כמה נקודות חשובות. במסגרת שירותי ייעוץ עסקי לצורך כתיבתה של תוכנית עסקית זו, נדרש בשלב הראשון לבצע מחקר מעמיק, הבוחן את השוק הקיים, את הלקוחות הפוטנציאליים האפשריים, את האזור שבו מעוניינים להקים את העסק ובכלל, את גבולותיו של השוק כולו, לרבות מגמותיו, בעיותיו וכדומה. בשלב השני נבנית האסטרטגיה של העסק. עסק למשל, המעוניין ליישם התייעלות אנרגטית במסגרתו, יכלול בתכנית את כל הדרכים המאפשרות התייעלות אנרגטית באופן הנכון, התייעלות העוזרת לשמור על הסביבה. בין אם מדובר בעסק "ירוק" או בכל עסק אחר, התייעלות אנרגטית היא חשובה מאד ובמידה ומעוניינים לנקוט בה, יש להזכירה במסגרת התוכנית.

בשלב בניית האסטרטגיה של העסק, במסגרת שירותי ייעוץ עסקי, יש להתייחס אל פרמטרים שונים, לרבות התייעלות אנרגטית (במידה ורלוונטי) על מנת להציע את אופיו של העסק ואת הדרכים שיובילו אותו להצלחתו. למשל, יש לפרט בצורה מדויקת ומורחבת על המוצר או על השירות המוצע, תוך ציון כל תכונותיו ומידע נוסף. כמו כן, יש לציין גם את המחירים של המוצרים או של השירות, את אסטרטגיית המחיר שתאפשר להכניס אותו לשוק בהדרגה ובמחיר נמוך תחילה ועוד. יש להתייחס גם אל מקורות המימון השונים, אל לוחות הזמנים וגם אל ההכנסות הצפויות לעסק אל מול הוצאותיו.

חשוב לזכור

כדי לבנות תוכנית עסקית באופן הנכון, ישנה חשיבות רבה לפנייה אל חברות המציעות שירותי ייעוץ עסקי. בדרך זו ניתן יהיה להכין תוכנית מתאימה, הכוללת את כל הפרמטרים החשובים לעסק, בין אם זו התייעלות אנרגטית, כרטיסי ביקור ושאר הדרכים להשיגה או כל אלמנט אחר.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
דלתות כניסה מעוצבות – כל מה שחשוב וכדאי לדעת עליהן רגע לפני הרכישה