נפרדים מהמזרן הישן

1 זמן קריאה 49 צפיות

מזרן למיטה נתפס בעיני רבים מאיתנו כרכישה לכל החיים. אנחנו משתמשים באותו מזרן במשך שנים רבות ומחליפים אותו רק כאשר אנו מתחילים לחוש אי נוחות, או כאשר המזרן מגיע למצב שהוא מאבד מצורתו המקורית. טעות נפוצה זו עלולה לגרום לפגיעה משמעותית באורח החיים התקין והבריא שלנו ולבוא לידי ביטוי במישור הפיזי והנפשי כאחד. במאמר זה נעסוק בהשלכות של שינה על מזרן ישן ונסביר כיצד יודעים שהגיע הזמן להחליף מזרן.

השלכות השינה על מזרן ישן

מזרן איכותי הוא הבסיס לשינה טובה. מזרן איכותי צריך להיות נוח ותומך בגוף בעת השינה.עם השנים, המזרן מתבלה וכך פוחתת הנוחיות שלנו וכן יכולת התמיכה של המזרן בגופנו. הדבר מתבטא קודם כל בהפרעות בשינה, בעצבנות, בתחושת סטרס וכמובן בבעיות אורטופדיות באיזור הגב, הרגליים, הצוואר ועוד.

סימנים לכך שהגיע הזמן להחליף מזרן

בין אם המזרן שרכשתם לפני עשר שנים הוא המזרן היקר והאיכותי ביותר בחנות של מזרונים אורטופדיים, ובין אם רכשתם מזרון פשוט יחסית, הגיע הזמן להחליף את המזרן. לכל מזרן יש תאריך תפוגה משלו. מזרנים איכותיים הם בדרך כלל עמידים יותר ומחזיקים זמן רב יותר, אך בסופו של דבר תצטרכו להחליף אותם בחדשים. קל וחומר כאשר מדובר במזרנים פשוטים יחסית, חשוב להחליפם לאחר מספר שנים, בהתאם להמלצת היצרן.
אם אתם לא בטוחים אם הגיע הזמן להחליף את המזרן, תוכלו פשוט לבדוק עם החנות ממנה רכשתם את המזרן, או עם היצרן, אך בקלות רבה תוכלו לבדוק זאת בעצמכם. הנה מספר סימנים לכך שהגיע הזמן להתחדש במזרן חדש:

  • אתם מתעוררים מדי בוקר עם שרירים תפוסים או עם כאבים.
  • אתם ישנים טוב יותר במיטה אחרת (במלון, בביקור אצל המשפחה וכו'..).
  • המזרן שלכם מתחיל להראות בלוי – נקרע, מאבד מצורתו, קפיצים שבורים וכן הלאה.
  • המזרן שלכם בן 8 שנים ומעלה

אלה הם מספר סממנים שעשויים להצביע על כך שהמזרן שלכם עשה את העבודה שלו, ויש להחליפו במזרן חדש. לעיתים רק חלק מן הסממנים יופיעו, לעיתים כולם – מדובר בעניין סובייקטיבי שעל כל אחד לבדוק עם עצמו. חשוב לציין שישנם מזרנים שמומלץ להחליף בתדירות גבוהה – אם למשל רכשתם מזרנים במבצע, או מזרנים באיכות נמוכה יחסית, וכן בהתאם למצב בריאותי ובהתאם לגיל.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
משדרגים את המטבח