אבקות חלבון – כבר לא מגרשם הפרטי של הגברים

0 זמן קריאה 517 צפיות

כולנו מודעים לעובדה שישנם תהליכים שעוברים מיסוד. כלומר, תהליכים שנוצרו מהנחת הנחות מסוימות אשר יוצרים קודים חברתיים. תהליכים שכאלו מוכרים לנו מעולם הספורט למשל, בו כדורגל נחשב לספורט גברי שכמעט ולא ניתן לראות בו נשים משחקות. רכבים, אשר נתפסים ככלי גברי למרות שיש מידה שווה של נשים נוהגות על הכביש בעולם המודרני וכך גם עישון, שנתפס כאקט מאד גברי ופחות נשי. בנוסף לאלו, ישנן גם את אבקות החלבון, שתחילה היו נחשבות כתוסף תזונה מאד גברי, אך מהר מאד התגלה שלא כך הדבר.

נשים הן פלח שוק בדיוק כמו הגברים

בגלל ההנחות השגויות נוצרה תדמית לאבקות החלבון שהינן תוסף תזונה המתאים לגברים או שרק גברים משתמשים בו. ההנחה הזו שגויה מהסיבה הפשוטה שמדובר בחלבון אשר הינו הכרחי לגוף האדם בלי הבחנה בין זכר לנקבה. הבלבול שנוצר בתיוג אבקות חלבון כמוצר גברי נעוץ בעובדה שישנה נטייה לחשוב שאבקות החלבון משמשות אך ורק את הספורטאים במטרתם לטפח את שרירי גופם. אך אם עסקנו בהנחות שגויות, הרי שאבקת חלבון בעל מניפת תפקידים ואינה באה לתת מענה אך ורק לספורטאים, אלא גם לספורטאיות.

נשים וספורט

כולנו מודעים לכך שישנן גם נשים אשר עוסקות בספורט ועבורן אבקת חלבון מעניקה פיתרון מצוין להזנת הגוף בחלבון. אל מול ההנחה שאבקת החלבון מיועדת בעיקרה לגברים וההנחה השגויה שספורט הוא תחום גברי, מעניין דווקא לראות את ההישגים בספורט הישראלי בשנים האחרונות. נשים הפכו להיות מקור גאווה בספורט הישראלי ואף המדלייה האולימפית הראשונה של ישראל שייכת לאישה. כך שנשים הינן חלק בלתי נפרד מהספורט ומייצגות את ענפי הספורט בכבוד ומביאות בו הישגים ושיאי עולם.

ומה עם נשים שלא עוסקות בספורט?

כאמור, לאבקות החלבון יש “תחומי עיסוק” נוספים ואינן באות לתת מענה רק לספורטאים. אבקות החלבון הפכו להיות שמישות גם עבור נשים אשר מבקשות להשיל ממשקלן. ידוע שמבנה הגוף הגברי והמבנה הנשי שונים מאד ואחת מנקודות השוני היא העובדה שלגברים קל יותר לרדת במשקל מאשר לנשים והסיבה לכך היא חילוף החומרים. המטבוליזם של  הגברים עובד מהיר יותר מזה של אנשים ולכן מאיץ את הירידה במשקל.

אבקת חלבון מסייעת לירידה במשקל?

נשים אשר מבקשות להוריד במשקל יכולות להסתייע באבקה. פעילות גופנית תורמת לירידה במשקל, את זה כולנו יודעים, אך בעת שנשים ישלבו עם האימון גם את אבקת החלבון הרי שמדובר בשילוב מנצח. בעת שמתאמנים באופן קבוע הגוף מתקשה להזין עצמו במספיק חלבונים, לכן, אבקות החלבון מעניקות לגוף את שהוא זקוק וכך רמות החלבון בגוף נמצאות בנסיקה ורמות השומן בנסיגה. לא די בכך, שאבקות החלבון בעלות מעלה נוספת, שכן הן תורמות במניעת תהליך השחיקה לרקמות השונות המתעייפות בעת האימון.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
פאי שוקולד ועוד כל מיני הפתעות
אבקות חלבון – כבר לא מגרשם הפרטי של הגברים