הרחקה בהצלחה

0 זמן קריאה 548 צפיות

הן נמצאות על גגות הבתים, מרעישות ומלכלכות. איך שלא נסתכל על זה – יונים יכולות להיות מטרד רציני. יש מגוון שיטות שמבטיחות הרחקת יונים. חלקן מתגלות כיעילות, אך רק לזמן קצר. לא הרבה אחרי שחשבנו שנפטרנו מהן לנצח, הן חוזרות. חלק מהשיטות מצריכות היערכות מורכבת ונדמה שאין פיתרון קסם שירחיק אותן לצמיתות. אילו שיטות קיימות על מנת להרחיק יונים בצורה אפקטיבית? מה יכול לעבוד ומה לא? קיראו כאן טיפים מועילים.

רק בגלל הריח

הידעתם? יונים משתמשות בחוש הריח שלהן על מנת לנווט בצורה מיטבית בזמן מעופן. חוש הריח שלהן כל כך שימושי שהן מסוגלות לזכור את הריח של המקום בו נולדו ואף את ריח הגוזלים שלהן. מסיבה זו, חשוב להקפיד במידה ואנו מעוניינים לבצע הרחקת יונים, להרחיק גם את ריחו האופייני של המקום בו הן דוגרות. הדבר נעשה באמצעות שטיפה של המקום בחומרים חזקים שמדיפים ריח. שימוש בשיטה זו עשוי להבטיח הרחקה מוצלחת של היונים ממקום הדגירה.

שימוש בדוקרנים

אחת מהשיטות הנפוצות של הרחקת יונים היא הדוקרנים. למרות שהדוקרנים מעטרים את מרפסותיהם של כל כך הרבה בתים, זוהי שיטה לא אפקטיבית. בשיטה זו היונים אינן מורחקות לתמיד אלא רק לזמן קצר. הסיבה לחוסר היעילות של דוקרנים היא שהיונים מתרגלות לאורך זמן לדוקרנים והדבר אינו מרחיק אותן. מעבר לכך, הדוקרנים הם אביזר סטטי אשר עומד במקומו ולא משתנה לאורך זמן. היונים מבינות זאת ומתרגלות עד מהרה להימצאות הדוקרן.

טכניקת ההפחדה

יש מספר שיטות שאינן אפקטיביות בתחום של הרחקת יונים, ועושות שימוש בקולות מפחידים. רבים סבורים שאם ישמיעו בסביבת היונים קולות או הקלטה של ציפורי טרף, אז היונים יבהלו וינטשו את המקום. הדבר שאיננו לוקחים בחשבון כאשר מדובר ביונים עירוניות הוא שהן כבר רגילות לרעש ולהמולה של עיר. היונים אינן חשות בצלילי ההקלטה של ציפורי טרף כאויב, סביר להניח משום שמעולם לא פגשו בהן.

לצד הצלילים המפחידים, הרחקת יונים מתבצעת לעתים על ידי מראות מבהילים. רבים נוהגים לתלות דיסקים באזור בו היונים נמצאות. זה קורה בשל התפיסה המוטעית שהסינוור שיתקבל מהשתקפות השמש בדיסק יגרום ליונים להירתע ולברוח לצמיתות מהמקום. המציאות מראה שזה ממש לא כך, ויונים מבינות שמדובר באלמנט סטטי אשר אינו מהווה איום ממשי עליהן.

דרכים שונות להרחקה

כאמור, קיימות דרכים שונות ומגוונות אשר מטרתן היא אחת: להבטיח הרחקת יונים אחת ולתמיד. מרביתן של שיטות אלה אינן לוקחות בחשבון את אופן התנהגותן של היונים בסביבה האורבנית – ובכלל. אחת השיטות שמיושמת בהצלחה ופועלת על מנת להרחיק את היונים, היא שימוש בהרחקה על ידי זרם חשמלי. באמצעות מערכת מיוחדת המותקנת בקרבת הבית, היונים המתקרבות אל המקום בו הן לא אמורות להימצא, מקבלות זרם חשמלי חלש. הזרם אינו גורם לפגיעה ביונים ואינו מכאיב להן. הוא כן מרתיע אותן ומונע מהן לשוב לאותו המקום, אותו הן מזהות בתור מקום עוין.

.

מה דעתך?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

No Comments Yet.

Previous
הנאה לכל גיל
הרחקה בהצלחה